Gizlilik ve Güvenlik

POLİTİKAMIZ

Mağazamız tarafından sağlanan tüm hizmetler ve Prof. Dr. Ahmet Taner Kışlalı Mahallesi, 2796. Sokak, No:3, İlko Konut Sitesi, Çayyolu/Ankara adresinde kayıtlı Elif Demirci Şahıs Şirketi’ne aittir.

Firmamız, çeşitli amaçlarla kişisel veriler toplayabilir. Aşağıda, toplanan kişisel verilerin nasıl ve ne şekilde toplandığı, bu verilerin nasıl ve ne şekilde korunduğu belirtilmiştir.

Firmamız belirli dönemlerde müşterilerine kampanya bilgileri, yeni ürün bilgilendirmeleri, indirim/promosyon teklifleri gönderebilir. Müşteriler dilediği zaman mail alma periyodunu değiştirebilir veya iptal edebilir.

Melouro.com adresinden veya e-posta ile gerçekleştirilen onay sürecinde, üyelerimiz tarafından mağazamıza elektronik ortamdan iletilen kişisel bilgiler, Üyelerimiz ile yaptığımız "Kullanıcı Sözleşmesi" ile belirlenen amaçlar ve kapsam dışında üçüncü kişilere açıklanmayacaktır.

Firmamız, belirli veya kişiselleştirilebilir ürünlerde şahsi bilgileri özel ve gizli tutmayı, gizliliğin sağlanması ve sürdürülmesi, gizli bilginin tamamının veya herhangi bir kısmının kamu alanına girmesini veya yetkisiz kullanımını veya üçüncü bir kişiye ifşasını önlemek için gerekli tüm tedbirleri almayı ve gerekli özeni göstermeyi taahhüt etmektedir.

KREDİ KARTI GÜVENLİĞİ

Firmamız, Melouro.com aracılığı ile alışveriş yapan kredi kartı sahiplerinin güvenliğini ön planda tutmaktadır. Kredi kartı bilgileriniz kesinlikle sistemimizde saklanmamaktadır. Kredi kartı servis sağlayıcımız iyzico.com'dur. Kart bilgileriniz Melouro.com tarafından görüntülenemez veya depolanamaz.

Satın alma işlemlerinizde güvenilir bir web sitesinde olduğunuzu anlamak için dikkat etmeniz gereken iki şey vardır;

Güvenliğinizden emin olmak için sayfa adreslerinin http'den https'e dönüştüğünü görmeniz yeterli olacağı gibi, Internet Explorer kullanıyorsanız tarayıcınızın sol alt köşesinde kilit işareti; Firefox ve Netscape kullanıyorsanız sağ altta kilit veya anahtar ile mavi çizgiden oluşan ikonların görüntülenip görüntülenmediğini kontrol edebilirsiniz. Ayrıca; Melouro.com üzerinden yapacağınız alışverişlerinizde kullandığınız kredi kartı bilgileriniz bilgisayarınızda 128 bit'lik şifrelenme sistemi ile otomatik olarak şifrelendirilerek ve bankanıza iletilmektedir.

Kullanıcı, üye olurken verdiği tüm bilgilere sadece kendi ulaşabilir ve siz değiştirebilir olduğunu taahhüt eder. Üye giriş bilgilerinizi güvenle korumalı ve ikinci veya üçüncü kişiler ile paylaşmamalısınız. Melouro.com bu amaçla üzerine düşen güvenliği sağlayıp, üyelik işlemleri sırasında 128 bit SSL ile hareket eder. Bu sistem kırılması mümkün olmayan bir uluslararası bir şifreleme standardıdır.

MAİL ORDER KREDİ KART BİLGİLERİ GÜVENLİĞİ

Mail order ile sipariş alınmamaktadır. 

ÜÇÜNCÜ TARAF WEB SİTELERİ VE UYGULAMALAR

Melouro.com, web sitesi içerisinden başka URL adreslerine link verebilir. Firmamız, bu linkler vasıtasıyla erişilen sitelerin gizlilik uygulamaları ve içeriklerine yönelik herhangi bir sorumluluk taşımamaktadır. Firmamıza ait sitede yayınlanan reklamlar, reklamcılık yapan iş ortaklarımız aracılığı ile kullanıcılarımıza dağıtılır. İş bu sözleşmedeki Gizlilik Politikası Prensipleri, sadece Mağazamızın kullanımına ilişkindir, üçüncü taraf web sitelerini kapsamaz. 

İSTİSNAİ HALLER

Aşağıda belirtilen sınırlı hallerde Firmamız, işbu "Gizlilik Politikası" hükümleri dışında kullanıcılara ait bilgileri üçüncü kişilere açıklayabilir. Bu durumlar sınırlı sayıda olmak üzere;

  1. Kanun, Kanun Hükmünde Kararname, Yönetmelik v.b. yetkili hukuki otorite tarafından çıkarılan ve yürürlülükte olan hukuk kurallarının getirdiği zorunluluklara uymak;
  2. Mağazamızın kullanıcılarla akdettiği "Üyelik Sözleşmesi"'nin ve diğer sözleşmelerin gereklerini yerine getirmek ve bunları uygulamaya koymak amacıyla;
  3. Yetkili idari ve adli otorite tarafından usulüne göre yürütülen bir araştırma veya soruşturmanın yürütümü amacıyla kullanıcılarla ilgili bilgi talep edilmesi;
  4. Kullanıcıların hakları veya güvenliklerini korumak için bilgi vermenin gerekli olduğu hallerdir. 

E-POSTA GÜVENLİĞİ

Melouro.com yetkili personelleri ile yapacağınız görüşmelerde veya herhangi bir siparişinizle ilgili olarak göndereceğiniz e-postalarda sizden kredi kartı bilgileriniz talep edilmez ve kesinlikle kredi kartı bilgilerinizi yapacağınız görüşmelerde paylaşmamalısınız. E-postalarda yer alan bilgiler üçüncü şahıslar tarafından görülebilir. Firmamız e-postalarınızdan aktarılan bilgilerin güvenliğini hiçbir koşulda garanti edemez.

Firmamız, işbu "Gizlilik Politikası" hükümlerini dilediği zaman kullanıcılara elektronik posta göndermek veya sitesinde yayınlamak suretiyle değiştirebilir. Gizlilik Politikası hükümleri değiştiği takdirde, yayınlandığı tarihten itibaren yürürlüğe girmiş sayılır.

Gizlilik politikamız ile ilgili her türlü soru ve görüşleriniz için info@melouro.com adresine e-mail yolu ile ulaşabilirsiniz. Ayrıca; aşağıdaki bilgiler ile de firmamıza ulaşabilirsiniz.

ADI/UNVANI: Elif Demirci
ADRES: Prof. Dr. Ahmet Taner Kışlalı Mahallesi, 2796. Sokak, No:3, İlko Konut Sitesi, Çayyolu/Ankara
EPOSTA: info@melouro.com
TEL: -