Kargo, İptal ve İade Politikası

Kargo ve Teslimat

Kargoya Teslimatı

Siparişleriniz 1 - 5 işgünü içinde özenle hazırlanarak kargo yetkililerine teslim edilir. (*Resmi günler ve hafta sonları gelen siparişler ilk iş günü işleme alınır.

**(Kampanya dönemlerinde yaşanabilecek yoğunluktan dolayı bu süre uzayabilmektedir.)

Alıcı, kargosunu kontrol etmek ile yükümlüdür. Alıcı, sözleşme konusu mal/hizmeti teslim almadan önce kontrol edecek; ezik, kırık, ambalajı yırtılmış vb. hasarlı ve ayıplı mal/hizmeti kargo şirketinden teslim almayacaktır. Teslim alınan mal/hizmetin hasarsız ve sağlam olduğu kabul edilecektir. Alıcı, teslimden sonra mal/hizmeti özenle korunmak zorundadır. Cayma hakkı kullanılacaksa mal/hizmet kullanılmamalıdır. Ürünle birlikte teslim alınan fatura da iade edilmelidir.

Kargo Firması ve Teslimat Süresi

Kargolarınız MNG Kargo güvencesi ile hafta içi günlerde Ankara içi 1-5 iş günü, Ankara dışı 2-7 iş günü içerisinde sizlere ulaştırılmaktadır. (İlgili süreler mücbir sebeplere ve uzak noktalara göre değişiklik gösterebilir.)

Kargo Hizmet Bedeli

Alışverişiniz sırasında belirlenen minimum sipariş tutarına göre kargo ücreti değişecektir. Politikamız; belirlenen sipariş tutarının üzerindeki alışverişlerde ücretsiz olacak şekilde geliştirilmiştir.

İptal&İade Politikası

Bilgilendirme

  1. melouro.com üzerinden satın almış olduğunuz ürünleri (parçalı olarak veya tamamını), sipariş tarihinizden itibaren otuz (30) gün içinde kullanılmamış olması şartı ile tarafımıza göndererek iade talebinde bulunabilirsiniz. Online alışverişlerde mağazalarımızdan herhangi bir işlem yapılmamaktadır.
  2. Trendyol.com, Hepsiburada.com, Çiçeksepeti.com, Miamano.com, Woohoobox.com, Amazon.com.tr, Pazarama.com v.b. pazaryerleri üzerinden Melouro markasına ait ürünlerini satın aldığınız takdirde; ilgili web sitesinin iade/değişim ve kargo şartlarına tabi olursunuz. Aşağıdaki yönlendirmeler yalnızca Melouro.com siparişleri için geçerlidir.

Değişim Şartları

Değişim işlemimiz bulunmamaktadır. Sadece iade işlemi yapılmaktadır.

İptal ve İade İşlemleri

İade ve iptal talebiniz için formu doldurmanız gereklidir. Formu doldurduğunuz takdirde tarafımızdan bilgilendirmeyi beklemelisiniz, en geç 3 iş günü içinde dönüş bilgilendirme yapılacaktır. Doldurmuş olduğunuz iade ve iptal formunu değerlendirme sürecimizin oldukça hızlı olduğunu ve tarafımıza tekrar ulaşmanız gerekmediğini unutmayınız.

İadede istisnai durumlar;

  • Kişiselleştirilmiş ürün taleplerinizde, ürünler eşsiz olarak tasarlanmaktadır. Talebiniz üzerine kişisel hale gelen ürünlerde iade işlemi yapılmamaktadır.
  • Ambalajı açıldığı için satılabilirliğini kaybeden, ambalajı zarar görmüş, parçaları eksik, kırık ya da defolu kargo teslimatında tutanak tutulmamış ürünlerde iade işlemi yapılmamaktadır.
  • Art niyetli iadeler, sadece fotoğraf çekimi amacıyla, dekor olarak, aktivitelerde ( doğum günü, yeni yıl partisi v.b.) kullanılması sonrası iade edilmek istenmesi durumunun tesbitiyle, iadeler kabul edilmez.
  • Ürünün alıcıya teslim edildiği ambalajının sorunlu olması veya iptal&iade politikalarında belirtilen yöntemden farklı gönderi biçimiyle gönderilmesi durumunda iade ve değişimler kabul edilmez.
  • Form gönderilmeden iade yapılamaz, form gönderilmeden yapılan iadeler kabul edilmez.

TÜKETİCİ HAKLARI

www.Melouro.com üzerinden elektronik ortamda sipariş verdiğiniz takdirde, size sunulan ön bilgilendirme formunu, para iade politikasını, kişisel verilerin korunması kanunu, gizlilik ve güvenlik politikası ve mesafeli satış sözleşmesini kabul etmiş sayılırsınız.

Alıcılar, satın aldıkları ürünün satış ve teslimi ile ilgili olarak 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği (RG:27.11.2014/29188) hükümleri ile yürürlükteki diğer yasalara tabidir.

Satın alınan her bir ürün, 30 günlük yasal süreyi aşmamak kaydı ile alıcının gösterdiği adresteki kişi ve/veya kuruluşa teslim edilir. Bu süre içinde ürün teslim edilmez ise, Alıcılar sözleşmeyi sona erdirebilir. Özel tasarım, kişiye özel, sipariş sonrası üretilen ürünlerde teslimat süreleri değişebilir.

Satın alınan ürün, eksiksiz ve siparişte belirtilen niteliklere uygun ve varsa garanti belgesi, kullanım klavuzu gibi belgelerle teslim edilmek zorundadır.

Satın alınan ürünün satılmasının imkansızlaşması durumunda, satıcı bu durumu öğrendiğinden itibaren 3 gün içinde yazılı olarak alıcıya bu durumu bildirmek zorundadır. 14 gün içinde de toplam bedel Alıcı’ya iade edilmek zorundadır.

SATIN ALINAN ÜRÜN BEDELİ ÖDENMEZ İSE:

Alıcı, satın aldığı ürün bedelini ödemez veya banka kayıtlarında iptal ederse, Satıcının ürünü teslim yükümlülüğü sona erer.